КИЇВ (QHA) -

У п'ятницю, 17 лютого, на засіданні колегії Міністерства юстиції України його голова Павло Петренко розповів про чотири пріоритети українських органів юстиції на найближчі три роки.

Як заявив міністр, його відомство розробило «амбітний стратегічний план розвитку органів юстиції» на 2017-й і два наступних бюджетних роки.

— Перший стратегічний пріоритет — це верховенство права. Необхідно, щоб ми наповнили ці слова реальним змістом. У цій частині пріоритетом є система безоплатної правової допомоги та якісна юридична допомога тим людям, у яких немає можливості отримати платного адвоката.

Другий пріоритет — мінімізація корупційних ризиків і поліпшення бізнес-клімату. Без захисту права власності та чітких правил у системі ведення бізнесу жоден інвестор в Україну не прийде. Тому ми спільно з іншими колегами з Кабінету міністрів продовжуємо роботу з дерегуляції.

Міністр Петренко зупинився на важливості підвищення юридичної грамотності та знанні своїх прав громадянами України.

— Третій і, напевно, найважливіший пріоритет — це те, щоб кожен українець отримав реальну зброю у вигляді знання своїх прав. Ми ініціювали загальнонаціональний проект «Я маю право». Це не просто черговий концептуальний проект, який буде презентовано на тому чи іншому заході. Я ще раз підтверджую, що він стане по-справжньому народним, і ми наповнимо його реальним змістом. Кожен українець отримає дуже серйозний інструмент у вигляді знання про його право в тій чи іншій сфері, він зможе його реалізувати і захистити.

І четвертий стратегічний пріоритет, який ми поставили перед собою, — це подальше організаційне вибудовування органів юстиції України.

Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що Україна зібрала і подала до Європейського суду з прав людини докази того, що Росія почала готувати захоплення Криму в 2013 році.

QHA