КИЇВ (QHA) -

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич вважає, що поступове скорочення кількості студентів, які отримують стипендію, до 15% неможливе, передає «Економічна правда».

Зазначається, що з січня цього року почали діяти нові правила нарахування стипендій. Уряд ввів рейтингування (рейтинги формуються на рівні вишів), яке обмежило кількість одержувачів стипендій на рівні 40-45% студентів-бюджетників, а також збільшило розмір академічної стипендії.

Раніше заступник міністра фінансів Сергій Марченко заявив, що з наступного року на студентів можуть чекати нові правила виплати стипендій з одночасним збільшенням їхнього розміру.

За його словами, до 2020 року доцільно зменшити кількість стипендіатів до 15%. Розмір стипендії при цьому спочатку може досягти рівня прожиткового мінімуму (з 2018 року — 1700 грн), а потім і мінімальної зарплати (з 2018 року — 3723 грн).

У свою чергу, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в інтерв'ю VoxConnector заявила, що її позиція не збігається з намірами Міністерства фінансів.

Міністерство освіти і науки не отримувало жодного офіційного звернення Міністерства фінансів з приводу майбутніх планів щодо скорочення стипендій. Заяви окремих представників міністерства фінансів у ЗМІ це їхня власна особиста думка,  сказала вона.  Я вважаю, що поступове скорочення студентів, які отримують стипендію, до 15% неможливе. По-перше, таке скорочення буде демотивувати студентів. По-друге, сьогодні в Україні така економічна ситуація, рівень життя низький, і ми повинні підтримувати студентів, додала Гриневич.

ФОТО: інтернет

QHA