СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Доповідь міжнародної експертної групи «Справа 26 лютого» містить висновки, що підтверджують, що в діях заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза 26 лютого 2014 року немає ознаки злочину, повідомив у Фейсбуці адвокат Чийгоза Микола Полозов.

— Висновок міжнародної групи експертів: у діях Чийгоза відсутні ознаки злочину, — написав адвокат, опублікувавши копії доповіді у соціальній мережі.

Вчора, 28 березня, Міністерство закордонних справ України вимагало від Росії припинити переслідування заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза в анексованому Криму, назвавши його справу політичною.

— Так звані «слухання» у черговий раз вказують на політичний характер справи Чийгоза. Вимагаємо припинення фарсу, звільнення Ахтема, — написала Беца в Twitter.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року. Тоді перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Він уже більше двох років утримується в СІЗО, очікуючи винесення вироку. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA