РІВНЕ (QHA) -

Таким чином, на думку музикантів, прославляється ідея про те, що не все в країні вирішує політика, а культурне життя, незалежно від регіонів, є єдиним цілим в Україні.

Як розповів кореспонденту QHA директор Рівненської обласної філармонії Микола Орешко, ідея про спільний виступ виникла, коли маріупольці приїхали у Рівне за отриманням досвіду щодо створення своєї обласної філармонії. Зараз у Маріуполі облаштовують для цього окреме приміщення. Тому приїхали до Рівного, щоб подивитися на Зал камерної та органної музики та почути думку колег.

— У квітні до нас приїздив начальник департаменту культури міста Маріуполь та директор камерного оркестру «Ренесанс» Діана Трима. Вони обрали саме Рівненську філармонію, щоб набратися у нас досвіду. Я зголосився, і вони приїхали, — каже Микола Орешко.

Це поклало початок співпраці, результатом якої і стало святкування Дня Конституції у Рівному. Спершу оркестр «Ренесанс» виступив у Рівненському драмтеатрі, а 29 червня — на закритті сезону, в обласній філармонії.

За словами Миколи Орешка, репертуар переважно складався з української музики. Програма складалася керівником Рівненської філармонії при узгодженні з головним диригентом оркестру «Ренесанс».

Після виступів сторони обмінялися договорами про співпрацю. У перспективі планують надалі проводити спільні концерти — вже у Маріуполі.

— У вересні вони святкуватимуть День міста, і наш оркестр у симфонічному складі поїде до них у гості,  ділиться Микола Орешко.

Головною метою спільної роботи є зближення мешканців Сходу та Заходу — щоб мешканці прифронтової зони бачили, як у Західній Україні їх люблять та підтримують.

— Бо немає Сходу без Заходу і Заходу без Сходу. До речі, на диво там гарно розмовляють українською мовою. Самі маріупольці були вражені нашим містом та нашою гостинністю. Вони приїдуть у Маріуполь та розкажуть там про зовсім іншу Західну Україну оце була головна мета. Щоб не роз’єднувати, а об’єднувати Україну,  констатує Микола Орешко. 

У свою чергу головний диригент оркестру «Ренесанс» Василь Крячок називає концерт у Рівному великою подією для обох міст. Також розповідає, що подібні заходи не є першими та будуть продовжуватися надалі.

— Рівняни до нас обов’язково приїдуть. До речі, на 1 жовтня у нас відкриваються концертні сезони, але поїздку рівнян будемо планувати вже зараз. Можна зробити спільний концерт на відкритому майданчику, у приміщенні театру або у приміщенні філармонії. Тобто у нас є де прийняти гостей. Це півмільйонне місто. Я вважаю, що подібні заходи мають дуже велике значення для культурного життя України. Ми поза політикою. Це мистецтво, яким насолоджуються усі. Вчора у Рівному органний зал був переповнений. і навіть відстань не заважає нам проводити спільну роботу, розповів Василь Крячок.

За його словами, Маріупольський державний камерний оркестр «Ренесанс» продовжуватиме подібні проекти з іншими містами.

ФОТО: fotofact.net 

QHA