СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Правоохоронці окупантів Криму пояснили затримання, скоєні сьогодні вранці, 6 квітня, на ринку у Сімферополі, і подальші незаконні дії зі з'ясування особистих даних затриманих необхідністю «перевірки на екстремізм і тероризм». Про це розповів один із затриманих у відеокоментарі, який опублікував на своїй сторінці у Facebook активіст Абу Хамза.

За свідченнями очевидця, до місця подій кримські поліцейські спочатку прислали людину характерного для мусульман зовнішнього вигляду.

— Спершу підійшов мусульманин на вигляд  з бородою, виголеними вусами. Відрекомендувався співробітником міграційної служби, подивився документи, розвернувся і пішов.

За кілька хвилин після перевірки документів на ринок прибула група невідомих, які, пославшись на «події у Росії», запросили присутніх проїхати до РВВС для якоїсь перевірки.

— Протягом 10 хвилин підійшли ще з 10 людей  у масках, без масок, у камуфляжі і без, по-різному. Відрекомендувалися, сказали, що в Росії відбуваються якісь події, посилаючись на вибух у метро (теракт у Санкт-Петербурзі), після чого сказали, що треба перевірити нас на екстремізм і тероризм. У них якийсь датчик нібито, як я зрозумів. Попросили пройти в автобус.

Сімферопольські правоохоронці відвезли учасника подій з іншими затриманими до центрального РВВС Сімферополя і провели незаконні дії зі з'ясування його особистих даних. При цьому жодних дозвільних документів на ці заходи надано не було.

Опинився я на Футболістів (вулиця Футболістів, 20 адреса центрального РВВС Сімферополя), вони мені обіцяли, що протягом 15 хвилин мене звільнять. Близько 2 годин тримали. У добровільно-примусовій формі ввічливі люди «відкатали пальчики», хоча не мали на це права, слину взяли, сфотографували, заповнили бланк моїх даних і попросили розписатися під даними. Причину затримань не вказали, жодних ані документів, ані протоколів не показували.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, близько полудня 6 квітня на Центральному ринку Сімферополя силовики влаштували облаву. За інформацією правозахисників, затримано близько 40 осіб. Серед них також журналіст Тарас Ібрагімов і правозахисник Андрій Крисько. Пізніше глава ЦВК Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедляєв уточнив, що затримано понад 60 осіб.

Близько 13:30 співробітник поліції окупантів повідомив, що зараз усіх затриманих будуть фотографувати і знімати їхні відбитки. Він повідомив, що після цього всіх відпустять.

О 14:30 затриманих почали ділити на групи, відводити для фото і зняття відбитків і відпускати після отримання їхніх особистих даних.

ФОТО: інтернет

QHA