КИЇВ (QHA) -

В окупованому Криму триває тиск на журналістів, які не підтримують російську пропаганду. Про це повідомив глава НСЖУ Сергій Томіленко у коментарі кореспонденту QHA.

За його словами, багато методів, які окупанти використовують проти представників ЗМІ, вже були випробувані на журналісті Миколі Семені, засудженого за свою професійну діяльність.

— Ми знаємо, що в Криму було дуже показова справа за журналістом Миколою Семеною. Вона справила охолоджуючий ефект за ці півтора року, і чітко дала сигнал про те, що будь-який незалежний голос журналіста буде переслідуватися. Ми вважаємо, що така публічна нахабна розправа над Семеною дала свій ефект, і дала сигнал, що робота за професійними журналістськими стандартами переслідується, і відповідно, це призводить до самоцензури, — розповів Томіленко.

Він також зазначив, що на справі Семени були також відпрацьовані такі методи, як обшуки у журналістів та їх прослуховування.

— Серед інших способів — це використання обмежень щодо інтернет-доступу до окремих сайтів. Роскомнагляд регулярно доповнює список видань, які технічно блокуються. Також ми говоримо про експансію філій російських пропагандистських медіа. Фактично створюється новий медіа-простір за їхніми стандартами, — заявив голосу НСЖУ.

Раніше QHA повідомляло, що в Таллінні під час Форуму громадянського суспільства Східного партнерства відбулася церемонія вручення журналістської премії імені Павла Шеремета. Її отримав Афган Мухтарли — незалежний азербайджанський журналіст-розслідувач, якого спецслужби викрали в Грузії 29 травня і таємно перевезли до Азербайджану.

QHA