КИЇВ (QHA) -

Жителі територій Донецької та Луганської областей, що знаходяться під контролем України, за три роки війни стали все більше ідентифікувати себе з українським народом. Про це свідчать результати громадської думки населення Донецької та Луганської областей у липні цього року, представлених 3 серпня в Києві.

— Більшість почуваються громадянами України. Тут відбулися істотні зрушення. Якщо взяти дані 2012-2014 років, то ситуація була іншою, явно переважала регіональна ідентифікація. Процеси відчуття причетності до України все-таки ростуть, — сказала Ірина Бекешкіна, директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Разом з тим, за її словами, жителі цих територій мають іншу відповідь на питання, що стосується шляхів подолання збройного конфлікту на Донбасі та встановлення миру, порівняно з іншими особами країни.

— Якщо порівнювати з Україною в цілому, то все-таки, і це зрозуміло, у цьому регіоні більше тих, хто говорить, що для миру потрібно йти на компроміси з ким завгодно і про що завгодно. У Луганській області таких 38%, у Донецькій — 44%. Але звернемо увагу, що це навіть не половина, — зазначила соціолог.

У тому числі, за даними дослідження, 34% респондентів у Луганській області вважають, що на компроміси йти варто, проте не на всі. Таку позицію підтримують 39% жителів Донецької області.

Лише 7% у Луганській та 12% у Донецькій області вважають, що встановити мир можна тільки за допомогою сили.

— Які рішення треба прийняти, щоб встановити мир? Тут Донбас не відрізняється від України в цілому. Більшість вважає, що це успішне відновлення нормального життя на територіях Донбасу, контрольованого Україною, — пояснила Бекешкіна.

Крім того, тільки 12% жителів Луганщини вірять в те, що агресію Росії можливо зупинити. На Донеччині цей показник більше втричі — 32%.

ФОТО: zn.ua

QHA