АКСАРАЙ (QHA) -

Ім'я Веджіє Кашка — ветерана кримськотатарського національного руху, яка загинула 23 листопада 2017 роки від рук російських окупантів, буде увічнено в турецькому місті Аксараї.

Після вивчення відповідного прохання з боку керівництва і жіночого відділення громади кримськотатарського народу в Аксараї, мер міста Халук Шахін Язги заявив, що надасть жіночому центру ім'я Веджіє Кашка.

Глава Аксарайського відділення кримськотатарської громади Ахмет Аккуш зазначив, що у жіночому центрі, окрім навчальних курсів, також буде знаходитися зал для занять спортом. За його словами, мерія Аксарая завжди з особливою увагою ставилася до питань історії та культури.

— Мерія і міський голова, надаючи ім'я центру, увічнить пам'ять національного героя кримськотатарського народу Веджіє Кашка. Ми дякуємо меру Халук Шахін Язги, заступнику мера Гювена Кемеркайа, співробітникам відділу культури Аксарая і всьому міському муніципалітету Аксарая, — сказав він.

Нагадаємо, 23 листопада 2017 року Веджіє Кашка, разом з деякими кримськотатарськими активістами, включаючи Бекіра Дегерменджі, Асана Чапуха і Кязіма Аметова, перебувала в кафе міста Сімферополя.

Активісти прибули до кафе, щоб допомогти жінці вирішити фінансові проблеми. Вона позичила гроші громадянину Туреччини, який не повертав їй борг. Однак до кафе прибули озброєні агенти ФСБ, які зірвали зустріч. За сценарієм російських спецслужб, вони нібито повинні були заарештувати кримських татар за "вимагання".

Під час обшуків і затримання, Кашка відчула себе зле і була госпіталізована, проте у лікарні вона померла. Російська окупаційна влада пояснила її смерть "стресом", який вона пережила, але не визнала, що стрес стався внаслідок жорстокого поводження з боку російських сил державної безпеки.

Раніше повідомлялося, що 2 січня в Криму відбувся молебень за легендарною жінкою.

QHA підготувало відео про життя і боротьбу ветерана кримськотатарського національного руху під назвою "Веджіє Кашка — символ боротьби кримських татар".

QHA