СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Вчора, 5 березня, підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя продовжив термін утримання під вартою трьом кримськотатарським активістам. Серед них Сейран Салієв, якого російські силовики затримали наприкінці минулого року в Бахчисараї і звинуватили в організації несанкціонованого мітингу 12 травня 2016 року. На засіданні Салієв виголосив промову, яку на своїй сторінці опублікувала дружина політв'язня Муміне Салієва.

QHA публікує текст звернення активіста.

— Я згоден з тим, що сказав адвокат: мене «взяли» лише за мою позицію і за те, що не залишався осторонь від проблем народу. 

Відносно того, що я можу втекти і ухилитися від закону, це брехня щодо мене. Коли мені приходила повістка в адміністративній справі, я прийшов як законослухняний громадянин згідно цієї повістки у відділення. Тому зараз безглуздо це обговорювати, що я можу сховатися.

Стосовно обвинувачення мене у тероризмі. Я з дитинства дотримуюся Ісламу. Хвала Всевишньому, завдяки моїй бабусі, яка говорила «йди і вчи арабську», завдяки моєму дідусеві, який завжди брав мене у мечеть, прищеплював любов до неї, я знаю свою релігію. Дякую Всевишньому за те, що, як це сьогодні модно у вас говорити, вони, мої старі, мене «завербували» в Іслам.

Тому я знаю, що таке Іслам. Тероризм та Іслам — це дві різні речі. Тому звинувачувати нас у тероризмі — це нахабна брехня, за яку будуть наклепники відповідати, як тут, так і перед Всевишнім. Бо кара від Всевишнього — потужна. Ми знаємо, як усіх пророків звинувачували у брехні, і ті, які їх, Ісуса, Мойсея, Мухаммада, звинувачували у брехні, опинилися у збитку, як в цьому житті, так і у подальшому. Тому я не маю жодного сумніву в цьому. І закликаю до справедливості.

Розслідуйте, скільки хочете! Ви все одно нічого не знайдете проти нас. Тому, що ми — виконуючі мусульмани, любимо свою релігію, любимо нашого Господа, який створив нас і усіх вас. Любимо пророка Мухаммада (с.а.с), який завжди закликав до того, щоб навіть до немусульман було справедливе ставлення. В одному з Його (с.а.с) висловів сказано: «Хто скривдить немусульманина, той образить мене». І я знаю це.

А всі, хто проти нас ведуть ці справи, вони вчиняють щодо нас несправедливість, беззаконня.

Мене посадили, щоб я замовк. Але я не мовчатиму! Мені Господь для цього і дав мову, щоб говорити істину. А брехня, вона приречена на смерть, тому робіть висновки.

Раніше QHA повідомляло, що окупанти вибудовують обвинувачення проти кримськотатарських активістів, фігурантів так званої "справи Хізб ут-Тахрір" не на фактах, а на припущеннях.

QHA