МОСКВА (QHA) -

Правозахисний центр «Меморіал» вимагає негайного звільнення адвоката Еміля Курбедінова, що захищає кримських мусульман. Така заява з'явилася на офіційному сайті організації.

Правозахисники пов'язують затримання адвоката з його професійною діяльністю і вказують на те, що спецслужби РФ тиснуть на Курбедінова за його відкриті висловлювання про порушення прав людини в окупованому Криму.

— Еміль Курбедінов — один із провідних адвокатів Криму. Він відомий активною позицією щодо захисту жертв політичних переслідувань у Криму — представників громадянського суспільства, віруючих та ін., активно співпрацює з правозахисними організаціями та ЗМІ, брав участь у нараді ОБСЄ з людського виміру у Варшаві восени 2016 р.

Правозахисний центр «Меморіал» вимагає негайно припинити переслідування Еміля Курбедінова під надуманим приводом протидії екстремізму.

Насправді має місце неприпустимий тиск спецслужб на адвоката, який висловлював критичні оцінки ситуації з правами людини у Криму, і перешкоджання в здійсненні його професійної діяльності.

Як повідомляло QHA, адвоката Еміля Курбедінова затримали вранці 26 січня і звинуватили в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі в 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб.

ФОТО: інтернет

QHA