МОСКВА (QHA) -

Російські правозахисники вважають незаконним і політично мотивованим кримінальне переслідування кримського журналіста Миколи Семени, повідомляється на сайті «Меморіалу».

Правозахисники нагадали, що сімферопольський «суд» розглядає кримінальну справу стосовно Семени, який звинувачується за ч. 2 ст. 280.1 (публічні заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації з використанням інтернету) КК РФ. Звинувачення пов'язане з текстом «Блокада — перший необхідний крок до звільнення Криму», опублікованим інформаційним агентством Крим.Реалії у вересні 2015 року.

Відзначається, що висловлена у статті журналістом думка укладається «в рамки допустимої політичної дискусії, адекватної реально існуючого міжнародного конфлікту».

— Слова Семени не можуть вважатися злочинними. По суті, кримінальним слідство вважає твердження, що Крим повинен бути повернутий Україні. Ми вважаємо, що суперечить Конституції і міжнародним зобов'язанням РФ сама ст. 280.1 КК РФ, що встановлює відповідальність за висловлення думки з приводу територіальної цілісності країни.

«Меморіал» вказує, що «переслідування за цією статтею за незгоду з анексією Криму, який до «території РФ», з точки зору міжнародного права, відношення не має», носять «кричущий характер».

Раніше російський «Меморіал» визнав політичними в'язнями кримчан Олега Сенцова та Олександра Кольченка, фігурантів «справи 26 лютого», громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти кримського журналіста Миколи Семени за опубліковані ним статті.

Журналісту загрожує до п'яти років позбавлення волі за «заклики до сепаратизму» у РФ. Він заперечує звинувачення окупаційної влади.

ФОТО: інтернет

QHA