МОСКВА (QHA) -

Правозахисний центр «Меморіал» розмістив відомості про тих, хто є політв'язнем на даний час, відбуває покарання у вигляді реального позбавлення волі, перебуває під вартою або домашнім арештом до набуття вироком законної чинності.

Серед них є ті, хто переслідується по «політичними» статттями КК, а є брехливо обвинувачені у чисто кримінальних, не політичних злочинах. Є громадські та політичні активісти, переслідувані за свою діяльність, а є ті, хто потрапив за ґрати за участь у науковому обміні інформацією або за прихильність до мирного релігійного вчення. Є люди, що буквально стали заручниками, тобто позбавлені волі тому, що відмовилися обговорювати інших або для того, щоби вплинути на їхніх рідних і близьких, а є й зовсім випадкові жертви державного репресивного механізму, що довільно обрав їх для впливу на суспільство, обґрунтування тез пропаганди або просто для звітності. Серед політв'язнів багато стійких борців, чия мужність у важких умовах неволі, а іноді і під тортурами, викликає повагу, але, тим не менш, є і «не дуже приємні люди».

— Всіх їх об'єднує одне: ці люди, які не вдавалися до насильства і не закликали до нього, стали жертвами цілеспрямованого державного беззаконня. Людям, які опинилися під його пресом, потрібна наша підтримка і солідарність. Ми не маємо права залишити їх один на один із машиною політичних репресій, сказано у повідомленні.

«Меморіал» закликає всіх небайдужих підписувати колективні петиції та звернення, надсилати паперові листи, надавати матеріальну підтримку політв'язням та їхнім сім'ям.

Нагадаємо, QHA повідомляло, що Європарламент закликав звільнити всіх незаконно затриманих громадян України, опублікувавши список із 31-ї людини.

ФОТО: інтернет

QHA