КИЇВ (QHA) -

Меджліс кримськотатарського народу заявив про юридичну нікчемність рішення, прийнятого російським окупаційним судом стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Про це сказано у заяві, опублікованій сьогодні, 13 вересня.

У заяві наголошується, що такими ж юридично нікчемними є і інші рішення, прийняті російськими окупаційними судами на території тимчасово окупованого Криму або на території материкової Росії щодо громадян України — жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

QHA публікує текст заяви повністю:

Заява Меджлісу кримськотатарського народу у зв'язку із винесенням російським окупаційним судом незаконного та неправомірного вироку заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгоз

11 вересня 2017 року підконтрольний Кремлю незаконний «Верховний суд» тимчасово окупованого Росією Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза до 8 років ув'язнення у колонії загального режиму.

Російська окупаційна влада безпідставно звинуватила Ахтема Чийгоза в організації масових заворушень, називаючи такими масовий мітинг на підтримку територіальної цілісності України і проти загрози російського вторгнення до Криму, проведеного Меджлісом кримськотатарського народу перед будівлею Верховної Ради Автономної Республіки Крим 26 лютого 2014 року.

Меджліс кримськотатарського народу заявляє про юридичну нікчемність рішення, прийнятого російським окупаційним судом стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза.

Такими ж юридично нікчемними є інші рішення, прийняті російськими окупаційними судами на території тимчасово окупованого Криму або на території материкової Росії щодо громадян України жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

Меджліс кримськотатарського народу зазначає, що певні категорії учасників незаконного судового процесу, які представляли сторону обвинувачення Ахтема Чийгоза, а саме призначені російською окупаційною владою слідчі, прокурори, судді та лжесвідки, вчинили дії, які підпадають під кримінальне переслідування згідно з чинним законодавством України та нормам міжнародного права. Проти таких учасників також мають бути застосовані персональні санкції на міжнародному рівні.

Меджліс кримськотатарського народу усвідомлює, що зазначеним незаконним рішенням російські окупанти мають на меті жорстоко помститися Ахтему Чийгозу, який категорично відкинув пропозиції про співпрацю з окупаційною владою, а також залякування кримськотатарського народу, який зберігає єдність і непокірність російським окупантам.

В умовах, коли Росія та її президент продовжують, незважаючи на заклики і заяви міжнародних організацій, включаючи ООН, цинічно і жорстоко нехтувати правами людини, скоюють злочини проти України та її громадян, Меджліс кримськотатарського народу звертається до міжнародної спільноти, урядів і парламентарів країн з наполегливим закликом максимально посилити політичний, дипломатичний та економічний тиск на Росію з метою повного відведення нею військ та колоніальної адміністрації з території Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей.

Меджліс кримськотатарського народу закликає Президента і Уряд України негайно включити до порядку денного всіх переговорів української держави зі своїми іноземними партнерами та міжнародними організаціями питання про звільнення російськими окупантами Ахтема Чийгоза і всіх політичних в'язнів  жителів Криму.

Меджліс кримськотатарського народу висловлює подяку урядам країн, міжнародних організацій та інститутів громадянського суспільства, політичних і громадських діячів, дипломатів, які виступили із засудженням неправомірного і незаконного рішення російського окупаційного суду щодо Ахтема Чийгоза і вимогою його негайного звільнення.

Рефат Чубаров,

голова Меджлісу кримськотатарського народу

Київ, 13 вересня 2017 р.

Як повідомляло раніше QHA, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест, а спікер МЗС України Мар'яна Беца зазначила, що «боротьба за Чийгоза» триватиме.

Група моніторингу прав національних меншин зазначила, що вирок Чийгозу має особливий, показовий характер і водночас є яскравою ілюстрацією правового нігілізму і цинізму окупаційної влади.

Нагадаємо, після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

QHA