КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров висловив співчуття загиблим і постраждалим під час теракту в нічному клубі у Стамбулі 1 січня. Про це Рефат Чубаров повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

— Співчуваю турецькому народу, рідним і близьким жертв терористичного акту в Стамбулі, вчиненого  уночі 1 січня 2017.

Злочинницький напад і масове вбивство людей, які проводили спільно своє дозвілля, знаходиться в рядку резонансних терористичних актів, скоєних у 2016 році в різних країнах з метою нанесення підриву їх стабільного розвитку, а також внесення хаосу в сферу міждержавних відносин і міжнародного правопорядку.

Для нас, українців і кримських татар, які протистоять з лютого 2014 року збройній агресії Російської Федерації, що окупувала Крим і веде військові дії на Сході України, очевидно, що попередження будь-яких форм і проявів тероризму вимагає викорінювання державного тероризму.

Саме російський державний тероризм, який став для сучасної Росії інструментом безпрецедентного тиску і диктату відносно до своїх сусідів і всього міжнародного співтовариства, поставив людство на грань нової глобальної війни.

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу висловлюю глибокі співчуття турецькому народу, рідним і близьким загиблих, бажаю якнайшвидшого одужання постраждалим, — заявив глава Меджлісу.

Раніше посол України в Туреччині повідомив через свою сторінку в Фейсбук, що серед убитих у результаті кривавого теракту громадян України немає.

— За інформацією губернаторства Стамбула, серед упізнаних тіл (21 із 39) осіб, які загинули в результаті теракту в Стамбулі, громадян України немає.

Консули перевіряють лікарні на наявність громадян України серед поранених у результаті теракту.

Нагадаємо, як передавало QHA, у результаті нападу терориста з автоматом Калашникова на відвідувачів нічного клубу Reina, що знаходиться на узбережжі Босфору в Стамбулі, загинули 39 людей, і 69 були госпіталізовані.

QHA