ЩАСЛИВЦЕВЕ (QHA) -

На зустрічі з кримськими татарами з села Щасливцевого на Херсонщині 29 січня представники Меджлісу кримськотатарського народу відповіли на питання, що цікавлять громадськість. Про зустріч, що відбулася, QHA розповіла член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

Присутні жителі села Щасливцевого запитали, чому в Україні досі не прийнятий закон про статус кримськотатарського народу і визнання кримських татар корінним народом Криму. Також прозвучало запитання про створення Кримськотатарської національної автономії.

Народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів про проведену в цьому напрямі роботу. Він повідомив, що вже був підготовлений законопроект щодо визнання кримських татар корінним народом Криму, робота над ним триває. З приводу можливості створення Кримськотатарської автономії Рефат Чубаров відповів, що поки робоча група з внесення змін до Конституції України не створена, але робота триває.

— Я не хочу вдаватися в дискусію, зараз просто передаю інформацію про наявну ситуацію. Є група осіб, противників прийняття Кримськотатарської національної автономії. Вони кажуть, що прийняття автономії нібито погано вплине на частину кримчан, які знаходяться на території тимчасово окупованої території. Ми не згодні з такою позицією. Вони кажуть, почекайте, але ми чекали 25 років, і все закінчилося тим, що закінчилося, — сказав Чубаров.

Також присутніх цікавили питання про тарифи на газ, воду, ситуацію з ділянками в районі, побутові проблеми. Один із присутніх запитав про 60 мільйонів, які виділені державою Меджлісу кримськотатарського народу в 2016 році. Голова Меджлісу відповів, що 40 мільйонів пішло на спонсорування телеканалу ATR, а член Меджлісу Гульнара Бекірова відзвітувала про те, як з решти 20 мільйонів було освоєно 4,6 мільйона гривень у районі: районна лікарня забезпечена на 1,9 мільйонів гривень, ще 1, 7 млн ​​виділені на культурну сферу, і 1 млн на освітню сферу.

Кримські татари із Щасливцевого запитали про можливість виписки газет і журналів з Криму на рідній мові, щоб діти і молодь вчилася кримськотатарською.

— Це одне з тих питань, які можна і потрібно вирішувати. Зараз є пропозиція зробити вкладку в вашу "Приазовську правду". Що стосується Криму, то там все змінилося, і змінилося в гіршу сторону. У нас є деякі кримські ЗМІ, які можна було б зараз отримувати, — повідомив глава Меджлісу.

Член Меджлісу Гаяна Юксель розповіла про ситуацію з кримськими та кримськотатарськими ЗМІ у районі, серед яких інтернет-ресурси, газети, ТБ, а також радіо.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, у Генічеському районі Херсонської області 29-30 січня з робочим візитом перебуває делегація Меджлісу кримськотатарського народу.

QHA