КИЇВ (QHA) -

Меджліс кримськотатарського народу може оголосити день похорону ветерана національного кримськотатарського руху Веджіє Кашка днем ​​жалоби не тільки в окупованому Криму, але і в інших місцях проживання кримськотатарського народу. Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

— У зв'язку зі смертю легендарної Веджіє Абла Кашка до Меджлісу кримськотатарського народу надходять пропозиції оголосити день, коли відбудеться дженазе (похорон) Веджіє абла, Днем жалоби у Криму, а також за межами Криму в місцях проживання кримськотатарської діаспори,  написав він.

Раніше QHA повідомляло, що сьогодні після проведених обшуків і затримань співробітниками ФСБ померла Веджіє Кашка. Їй було 83 роки і померла вона від пережитого стресу. Інформацію про смерть підтвердили кримськотатарські активісти.

Нагадаємо, сьогодні у Криму стало відомо про проведення обшуків і затримання кількох кримськотатарських активістів.

Серед затриманих, які нібито вимагали гроші у громадянина Туреччини в особливо великому обсязі, кримські татари Асан Чапух, Бекір Дегерменджі, батько фігуранта кримінальної справи про мітинг під будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого Мустафи Дегерменджі, Казим Аметов і Куртсеїт Абдуллаєв. Сума хабара, яку вони нібито вимагали у громадянина Туреччини — 7 тисяч доларів.

Що стосується турка, у якого нібито вимагали гроші, стало відомо, що його звуть Юсуф Айтан, він жив разом з різними жінками, заборгував гроші кільком людям, серед яких Веджіє Кашка.

QHA