КИЇВ (QHA) -

Незалежна медіапрофспілка України закликала до максимального висвітлення в пресі сфабрикованої окупантами у Криму «справи» відносно Миколи Семени. Про це повідомляється в офіційній заяві, опублікованій на сайті організації.

У профспілці стверджують, що робота преси на засіданнях за вказаною справою може попередити розправу над кримським журналістом.

— Оскільки «судовий процес» над Миколою Семеною відбувається на окупованій території, це робить сумнівною можливість об'єктивного розгляду справи і справедливого вироку. Тому неможливо допустити, щоб ця незаконна судова розправа пройшла непомітно.

Забезпечення максимальної публічності «справи Семени», солідарна позиція з кримським журналістом може наблизити перемогу в боротьбі за свободу слова як базову цінність Європи.

— Всі ми — медіаорганізації України, Росії та світу — повинні голосно заявити про свою солідарність із Миколою Семеною і максимально оприлюднити інформацію про «процеси» над ним. Ми закликаємо українських, російських і міжнародних журналістів разом з нами стежити за судовим процесом над Миколою Семеною та оприлюднити інформацію про нього на своїх ресурсах. Ми вважаємо, що ця кримінальна справа має стати не просто «справою Семени», а нашою спільною боротьбою за свободу слова як базову європейську цінність.

В організації закликають Союз журналістів Росії як представника країни-окупанта приєднатися до моніторингу ситуації з судовим переслідуванням Миколи Семени.

Нагадаємо, 19 квітня 2016 року екс-«прокурор» Криму Наталія Поклонська порушила кримінальну справу за звинуваченням у сепаратизмі проти кримського журналіста Миколи Семени за опубліковані ним статті.

28 квітня після допитів і обшуків Семена був переведений у статус підозрюваного. Журналіст заперечує звинувачення окупаційної влади.

7 грудня Миколі Семені було пред'явлено звинувачення в остаточній редакції з шести томів.

20 січня 2017 року співробітники підконтрольних кримським окупантам правоохоронних органів у Сімферополі вручили обвинувальний висновок журналісту Миколі Семені. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі за «заклики до сепаратизму» у РФ.

ФОТО: інтернет

QHA