КИЇВ (QHA) -

У неділю, 5 лютого, закінчується термін арешту кримського адвоката Еміля Курбедінова, який рішенням окупаційного суду був звинувачений у поширенні екстремістських матеріалів. Справжня причина арешту відома всім — адвоката, який активно веде захист переслідуваних кримських мусульман, зокрема, кримських татар, намагаються вивести із справи.

Його мати Еміне Теміндарова у відеоінтерв'ю, опублікованому сьогодні в Мережі, розповіла, що Емілем завжди рухає справедливість.

Я не знаю, чому так вийшло. Але я знаю зі стовідсотковою точністю, що мій син ні в чому не винен. Він з дитинства завжди був за справедливість. Навіть якщо знав, що фізично він слабший, ніколи не ховався за спинами і завжди проявляв себе.

За ці дні я багато чула від оточуючих, можливо, навіть із добрими намірами: чому я, як мати, допустила це? Я, як мати, можу заборонити робити це, але коли ми розмовляли з ним, він мені говорив: «Ти ж сама мене виховувала — завжди добивайся свого, будь впевненим у своїх діях, будь вище за все. І я знаю, що вибрав той шлях». Він мені завжди говорив, що раніше жив безглуздо, що жив на всьому готовому, а тепер у нього з'явився сенс у житті: «Ось цьому — захищати права людей — я присвячу все своє життя».

Коли ми переїхали сюди, коли я побачила теплий вогник у його очах, я йому говорила, що одному нічого не змінити. А він відповідав: «Ну не я, не ти, не він — хто тоді ?! Хтось же повинен, а це моя професія, я ж можу це зробити. Я ж можу прийти на допомогу, я можу за законом його відстояти. Чому я не повинен цього робити?»

Я прийняла все, що він робить. Я тільки молилася за те, щоб Аллах його оберігав, а він зробив якомога більше добрих справ, до яких він так прагне. Він завжди поспішав на допомогу людям, у будь-яку хвилину, вночі навіть. Йому за все воздасться і його сім'ї!

Зараз я побачила, скільки людей його любить. Ось вони приходять і кажуть, що в найтяжчу хвилину він опинився поруч, безкорисливо. Я навіть не знала про ці справи. Я стільки добрих слів почула в ці дні. Я знаю, що він у мене найчесніший, найсправедливіший, терплячий, надійний. Я можу пишатися сином, і я ним пишаюся!

Найголовніше, щоб настав той день, і він переступив поріг нашого будинку, а я йому сказала: «Синку, ти все правильно робиш, ти правильно вчиняєш». Справедливість візьме гору!

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA