ОДЕСА (QHA) -

Це традиційне щорічне змагання для одеситів і гостей міста. Воно полягає в подоланні відстані в сто кілометрів. Учасники вибирають спосіб — пішки або на велосипеді (таким чином необхідно встигнути за 10 годин), а також є окрема категорія учасників — "залізна людина" — коли відстань долається двічі (спочатку на велосипеді, а потім ще бігом — і на все двадцять чотири години ).

— У цьому році учасники марафону виходять на старт у тридцять п'яте.Традиційно ми починаємо з вшанування і покладання квітів біля пам'ятника Невідомому матросу на Алеї Слави. Сама ідея цього заходу, його унікальність полягає в тому, що в основу закладено дві фундаментальні речі. Перша — це історична пам'ять. Велораллі було задумано напередодні дня визволення міста Одеси. Для того, щоб ще раз таким чином вшанувати пам'ять солдатів, які у 1944 році звільнили наше місто від окупантів. Друга складова: спортивний інтерес, адже подолання цих ста кілометрів велосипедом або пішим ходом, це серйозне завдання і випробування, — каже голова оргкомітету "велораллі-2017" Дмитро Волошенков.

У цьому році в змаганнях беруть участь близько двох тисяч осіб. Серед них гості зі Швеції, Німеччини, Польщі та команда білоруських велосипедистів "Кола-пліч". Більшість спортсменів — гості з регіонів України. Всі учасники розбиті на окремі групи — "професіонали", "любителі", "оригінали" та "електробайки". У кожній групі ведеться боротьба за перші три місця. Вони їдуть уздовж лінії оборони Одеси в 1941 році, по так званому "Поясу Слави", контрольні пункти якого — пам'ятники на колишніх рубежах оборони міста. На кожному пункті людей чекала їжа та вода. На маршруті чергували співробітники поліції та швидкої допомоги.

За правилами, учасники, які долають сотню кілометрів у належний час, стають переможцями. Фініш відбувся біля меморіалу 411-ої батареї.


Цього року учасники змагаються на мокрій від дощу дорозі. Це стало причиною травмування декількох спортсменів. Після виїзду, у районі "2-х стовпів", сталося падіння учасників велораллі — Цуркан Анастасії та Куделі Анни. Обом надана кваліфікована медична допомога.


Першим на велосипедному марафоні фінішував одесит Василь Далеченко на електричному велосипеді. Він подолав дистанцію за 2 години 13 хвилин. У категорії "професіонали" першим дістався до фінішу Олексій Касьянов із Києва.


Слід зазначити, що паралельно з "Велораллі-2017" стартував 44-й туристичний забіг "100 кілометрів за 24 години Поясом Слави". Учасників даного забігу менше, близько трьохсот.

QHA