МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Вчора у Маріуполі відбувся мітинг проти підвищення вартість проїзду у громадському транспорті. Так, з квітня проїзд у міських маршрутних таксі підвищився до п'яти гривень, а в електротранспорті — до 3.50 грн. У серпні на маріупольців чекала нова хвиля підвищення проїзд у маршрутці тепер коштує 6 гривень. Це обурило громадськість, і активісти вийшли на мітинг.

Ми платимо за мотлох, який перевізники називають автобусами, каже учасниця мітингу Олена, водії палять, порушують правила дорожнього руху і створюють аварійні ситуації на дорогах. За це платити шість гривень?

Організатори мітингу створили карту, на якій позначили вартість проїзду в різних містах України. На ній одним з найбільш «дорогих» міст є Маріуполь. Чим обгрунтоване таке підвищення тарифів? Представники перевізників кивають у бік міської адміністрації, з якою нещодавно був підписаний меморандум. Він має на увазі, що з боку перевізників за рахунок підвищення тарифів буде оновлено транспортний парк, а міська влада і представники громадськості контролюватимуть цей процес. Але громадські активісти не вірять в це і наводять приклади інших міст.

 Я знаю, скільки платять у Києві і в Одесі, але Маріуполь не таке велике і багате місто, каже Степан, один з організаторів мітингу, — спочатку треба надавати якісні послуги, а вже потім говорити про підвищення цін.

На мітингу проводився збір підписів під петицією на перегляд тарифів на проїзд, і тепер міська влада і компанії-перевізники зобов'язані знову повернутися до цієї теми. Організатори обіцяють тримати питання на контролі.

QHA