МАРІУПОЛЬ (QHA) -

На площі біля Драматичного театру відбувся традиційний святковий концерт, в якому взяли участь мер Маріуполя і голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський. Вони привітали присутніх городян і оголосили про передачу квартир дітям-сиротам.

У концерті взяли участь дитячі творчі колективи.

Одночасно з офіційним святом на головній площі міста зібралися громадські працівники і волонтери на так званий «Марш за перемогу». Але ніякого маршу не відбулися — формат заходу був ближче до «відкритого мікрофону». Кожен із сотень маріупольців, хто прийшов на площу, міг висловитися і привітати зі святом земляків.

— Ми зібрали людей за один день, щоб не допустити реваншу сепаратизму у нашому місті, — заявила одна з організаторів Марія Подибайло. — Ситуація загострюється, і ми це бачимо.

Марія розповіла про активістів, які, за її словами, без аргументованих звинувачень сидять у СІЗО, закликала допомогти їм і не допустити сценарію захоплення міста сепаратистами.

На «марші» слово взяла і Лідія Мугли, правозахисниця і громадська активістка.

— Зараз як ніколи потрібно зібратися разом і діяти спільно, — сказала Мугли. — Конституція — наший головний документ, в основі якого стоїть людина і його життя.

Активісти закликали присутніх чоловіків створювати загони самооборони і діяти заради перемоги. Але ніяких конкретних дій за цим не послідувало.

Конституція України була прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року. День прийняття Основного закону є державним святом — Днем Конституції України. Досі це свято у Маріуполі ніколи не відзначали з розмахом, і цей рік не став винятком.

QHA