МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Безвіз маріупольцям лише сниться, а шістнадцятирічні громадяни не можуть отримати навіть внутрішній паспорт. Така абсурдна ситуація склалася у паспортному столі, який віднедавна виконує і функції міграційної служби Маріуполя.

Як вдалося дізнатися кореспонденту QHA, чергу на отримання закордонного паспорта містяни займають за кілька місяців, а перед отриманням документу їм доводиться цілодобово чергувати під дверима, щоб не пропустити свою чергу.

— Я з сином мріяла поїхати в Європу, коли йому виповниться 16, розповідає Олена Рєпіна, але тут навіть звичайний паспорт не отримати. Він пішов подавати документи для отримання паспорта, але повернувся засмученим сказав, що не отримає паспорт до кінця літа.

Олена додала, що паспорт її син все ж отримав, щоправда, подати документи не міг цілих чотири дні — весь час у співробітників паспортного столу знаходилися відмовки. Зрештою сім'ї довелося протягом доби чергувати під дверима, щоби потрапити на прийом ...

— Тепер ми можемо поїхати відпочивати тільки не в Європу, а на море під Маріуполем, з сумом каже Ваня.

Що стосується закордонних паспортів, то з ними взагалі біда — чотиримісячні і більші черги змушують маріупольців відмовлятися від ідеї скористатися безвізом. Відкритий менше року тому сучасний Центр надання адміністративних послуг хвалився швидкою видачею закордонних паспортів та інших документів. Але на ділі виявилося, що його пропускна спроможність ще нижча, ніж у «застарілому» ВІРі. Перша хвиля подачі документів закінчилася навесні відтоді заявки обробляються.

У зв'язку зі слідчими діями з боку СБУ щодо одного з операторів Центру у квітні 2017 року було призупинено прийом і оформлення документів на отримання біометричних паспортів. СБУ досі не дає коментарів.

Аналогічна ситуація і у паспортному столі, який продовжує приймати документи, але також ставить їх у чергу на кілька місяців. Все тому, що працює одне вікно — і для прийому документів при первинному отриманні паспорта, і для вклеювання фотографії, і для відновлення втраченого документа, і для оформлення закордонного паспорта.

Коментувати ситуацію в паспортному столі теж відмовилися, пославшись на велику зайнятість. Безумовно, наявний брак кадрів і уповільнення в роботі, але як це мають вирішувати — незрозуміло.

До слова, в інших великих містах України система електронної черги дозволяє просто зареєструватися і чекати наміченої дати отримання паспорта. Маріупольцям же залишається тільки мріяти про подібний прогрес — і чекати своєї черги.

ФОТО: інтернет

QHA