МАРІУПОЛЬ (QHA) -

У вівторок 13 червня Маріуполь зазначив третю річницю визволення від незаконних бандформувань «ДНР». На честь цієї дати волонтери об'єднали зусилля і закупили нагороди для бійців, які звільняли їхнє рідне місто 2014 року. Народну медаль назвали «Відстояли, перемогли». Гроші на придбання нагород збирали виключно серед маріупольців, передає кореспондент QHA.

— Таку нагороду справжню, від народу приємно приймати, каже боєць Нацгрвардії Олексій.

Волонтери відзначили бійців батальйону «Азов» і Нацгвардії України, силами яких і були звільнені адміністративні будівлі Маріуполя. Всього вчора було нагороджено 20 військовослужбовців, а за три роки загальна кількість відзначених народними медалями перевалила за півтори сотні. Багато з представлених до нагороди не змогли бути присутніми на заході, оскільки досі перебувають на позиціях і захищають прифронтовий Маріуполь.

Подякувати бійцям на головну площу міста прийшло небагато людей, але організатори списують це на будній день.

Галина Одноріг, волонтер і співорганізатор заходу, зазначає, що з кожним роком стає все складніше збирати кошти на допомогу армії і тим більше — на нагороди. Однак забувати розпочату 2014 року традицію волонтери не збираються.

Нагадаємо, Маріуполь звільнили від бандформувань 2014 року. «Російська весна» в місті тривала близько півроку.

Під час зимових акцій місцевого Євромайдану були побиті активісти, а прихильники «ДНР» почали збирати свої нечисленні мітинги. Навесні бандформування захопили адміністративні будівлі, міську раду, банк і кілька приватних будинків у центрі міста. Міліція не реагувала.

Маріуполь звільнили за одну ніч з ініціативи добробатів, зачистивши місця дислокації бандитів. Але боротьба за місто триває, тепер — на лінії фронту.

QHA