МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Активні маріупольці 22 січня, у День Соборності, зібралися на головній площі міста, щоб показати свою єдність з іншими жителями України. Велика кількість місцевих жителів вийшла на вулицю з прапорами та національною символікою.

Разом із представниками міської влади та деяких політичних партій активісти взяли участь у флешмобі на честь Дня Соборності. Близько полудня учасники флешмобу вишикувалися у живий ланцюг, символічно демонструючи єдність країни.

Після цього на честь свята маріупольців нагодували польовою гречаною кашею і показали концерт народних колективів.

Учасники флешмобу кажуть, що це не показуха, а зайвий привід привернути увагу до ситуації в Україні:

— Ми живемо в умовах перманентної війни, яка постійно триває, але при цьому начебто все добре: наша країна продовжує фінансові та торговельні відносини з Росією і навіть з так званими ДНР і ЛНР. Це вже ні в які ворота не лізе!  обурений один із учасників акції Кирило.

Варто зазначити, що для маріупольців «Ланцюг єднання» своєрідний символ. Влітку 2014 року близько тисячі місцевих жителів вишикувалися у імпровізовану ланцюг на околиці міста перед блокпостом. Ця акція була спонтанною, але зібрала безліч городян, оскільки кожен тоді відчував загрозу.

Сепаратистські війська на той момент захопили Новоазовськ  найближче до Маріуполя велике місто. Багато хто боявся, що українська армія не зможе відстояти Маріуполь. До слова, сьогодні Новоазовськ все ще перебуває на території, контрольованій так званою ДНР, і звідти регулярно надходять повідомлення про порушення прав людини: викрадення, тортури, рейдерство та бандитизм.

Капелан Альберт також згадав те тривожне літо 2014 року, коли маріупольці не були впевнені, що армія зможе їх захистити, і прагнули допомогти їй ніж могли:

— Тоді сотня наших маріупольців поїхала за місто, щоб копати окопи і не дати російським танкам заїхати до Маріуполя. І це спрацювало! Саме люди здатні зупинити Путіна і його війська. Від нас, а не від уряду залежить, в якій країні ми будемо жити у майбутньому.

Акція «Ланцюг єднання» на честь Дня Соборності вчора відбулася у багатьох містах України.

QHA