КИЇВ (QHA) -

Міністерство інформаційної політики представило напрацювання стратегії інформаційної реінтеграції окупованих територій. Про це повідомила перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова в рамках круглого столу «Стратегія повернення тимчасово окупованих територій Донбасу», передає кореспондент QHA.

— Ми виходили з того, що стратегія повинна бути продовженням державної політики. З нашої точки зору, вона зараз ґрунтується на тому, що Крим і Донбас не можна роз'єднати політично, це два пазли однієї картини, і є один чіткий агресор — це Російська Федерація. І ми говоримо про те, що не можна роз'єднувати ці дві історії, — розповіла Джапарова.

За її словами, держава повинна займатися не тільки реінтеграцією територій, а й реінтеграцією людей, які проживають на них.

— Це кілька мільйонів громадян України, які не завжди поділяють позицію, про яку говорять на підконтрольній Україні території. Нам потрібно показати їм, що українська ідентичність сьогодні формується, і популяризувати це на окупованих територіях, — повідомила вона.

Також Джапарова зазначила, що сьогодні питання Криму та Донбасу є актуальним і у внутрішньому інформаційному просторі України.

— Ми прагнемо до відновлення мовлення, тобто, налагодження системи національного телерадіомовлення, зупинки незаконного сигналу, і це вимагає великого фінансового ресурсу і в деяких речах — політичного бажання. Також ми хочемо, щоб було збільшено якість контенту в ЗМІ. Не дуже коректно говорити, що в Криму і на Донбасі люди живуть в інформаційному гетто, тому що доступ до супутника або інтернету у них є. І це вже питання, чи хочуть вони дивитися, слухати або читати українські ЗМІ, і якщо не хочуть, то чому, і як зробити так, щоб їм це було цікаво, — резюмувала вона.

Раніше QHA повідомляло, що в Україні розробляють програму, яка дозволить залучити дітей та молодь з окупованих Росією територій до участі в спортивних змаганнях, що проводяться на підконтрольній Україні території.

QHA