КИЇВ (QHA) -

Радник глави Міністерства інформаційної політики (МІП) Юлія Коздобіна заявила, що відомство розробило Стратегію інформаційної реінтеграції тимчасово окупованого півострова Крим. Про це вона повідомила на конференції, присвяченій Міжнародному дню захисту прав людини «Крим. Анексія і безправ'я або початок кінця імперії», передає кореспондент QHA.

— Документ Стратегія інформаційної реінтеграції Криму починається з аналізу ситуації у Криму. Росія обмежила доступ до альтернативних джерел інформації. Відбувається формування негативного образу України і легітимізація анексії, зазначила Коздобіна.

Вона додала, що на даний момент немає інформації про настрої у Криму, оскільки при проведенні опитування більшість боїться відкрито висловлювати свою позицію.

Тому важко сформувати цілеспрямовану інформаційну політику. Ми робимо велику програму з відновлення мовлення, працює 4 радіо і 5 телекомпаній, аудиторія становить 200 тисяч осіб. Ми спробували дізнатися, які повинні бути пріоритети інформаційної політики, визначити кроки, які зробила країна, і як ми можемо комунікувати. Україна займається привертанням уваги міжнародної спільноти до порушення прав людини у Криму, і важливо, щоб жителі півострова про це знали, заявила вона.

Коздобіна наголосила, що деокупація не  шкоди тим, «хто не був причетний до злочинів».

— Ми розуміємо, що на багато питань, які зараз існують у жителів півострова, наприклад, яке майбутнє Криму, у нас немає відповіді. Зараз ми говоримо про кримськотатарську автономію, і важливо донести, що це означає, — зазначила вона.

Нагадаємо, професор Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка Григорій Перепелиця заявив, що Крим може повернутися до складу України тільки після розпаду Російської Федерації. Експерт зазначив, що оскільки РФ забрала в України морську економічну зону, економічний тиск на Росію зараз практично неможливий.

QHA