ФЕОДОСІЯ/КЕФЕ (QHA) -

Адвокати Сулеймана Кадирова — Олексій Ладин і Еміль Курбедінов сьогодні, 28 лютого, поділилися думками щодо завтрашнього судового засідання, на якому буде винесено вирок кримськотатарському активісту, повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

За словами Еміля Курбедінова, адвокати не мають ілюзій щодо вироку і впевнені, що він буде обвинувальним.

— Ми впевнені в цьому, сказав він.

Олексій Ладін нагадав, що звинувачення хоче призначити Кадирову покарання у вигляді трьох років позбавлення волі умовно і два роки заборони займатися будь-якою діяльністю в мережі Інтернет.

— Простіше кажучи, вони хочуть заткнути йому рота, підсумував адвокат.

Нагадаємо, "суддя" окупаційного суду в Феодосії перервала Сулеймана Кадирова, якого звинувачують у "сепаратизмі" за репост відео в Інтернеті та коментар до нього, не давши йому сказати останнє слово.

Зазначимо, Кадирова звинувачують у порушенні ч.2 ст.280.1 КК РФ — "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Більшості обвинувачених за статтею 280.1 закидають саме частину другу: їх судять за пости або репости в соціальних мережах. Кадиров не став винятком.

За версією звинувачення, Кадиров у березні 2016 року зробив репост відеоролика якогось Дем'яна Дем'янченка, який називався кримським татарином із Сімферополя і заявляв про створення батальйону «Крим» для звільнення непідконтрольних частин Донецької та Луганської областей України.

За кілька місяців під репостом з'явився коментар від Кадирова зі словами: «Підтримую, Крим був, є і буде Україною». Звинувачення базується на "експертизі", проведеній працівниками ФСБ, які доводять, що в коментарі Кадирова є заклик до порушення територіальної цілісності Росії.

5 жовтня 2016 року у будинку Кадирова був обшук. Пізніше щодо нього було порушено кримінальну справу зі звинуваченням у "сепаратизмі".

QHA