ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 24 листопада, львівські школярі та освітяни поклали символічні вінки з колосків пшениці та запалили свічки біля трьох пам’ятних місць вшанування жертв Голодомору.

Для Львова подібні акції вже стали традицією, зокрема школа №22 вже п`ятий рік поспіль бере участь у меморіальних заходах:

— Для нас це не акція, а прищеплення дітям пам'яті, бо якщо пам`ятатимуть діти минуле, буде в них і майбутнє. Ми не маємо права забувати цієї трагічної сторінки нашого народу, і головне  треба пам'ятати, хто нам цю біду приніс, — розповіла заступник директора з виховної роботи школи №22 Галина Грабовенська.

Дійство відбувалося без жодного офіціозу, вакцію проводили самі учні, які добре розуміють, чому вони тут зібрались та яке значення має для всіх українців сьогоднішній день:

— Важко навіть уявити як це вмирати від штучного голоду, коли хліб був, а в тебе його забрали. Мільйони українців повмирали просто за те, що вони українці, і це страшно. Для мене честь бути зараз тут і вшановувати пам`ять цих людей, — зазначила учениця 10 класу Марта. 

Нагадаємо, голодомори в Україні — неодноразова масова загибель людей від голоду на території УРСР, спричинена зумисними діями радянської влади і спрямована на геноцид корінного населення. Найвідомішим і визнаним на міжнародному рівні голодомором є масове вимирання українців у 1932-1933 роках. Визначення «голодомор» вживається також для голоду 1921-1923 та 1946-1947 років.

QHA