ЛЬВІВ (QHA) -

У четвер, 30 березня під стінами Львівської обласної ради відбувся мітинг таксистів, які вимагали заборонити онлайн-сервіси для виклику таксі Яндекс та Uber.

Акція зібрала близько сотні водіїв, які здійснили автопробіг вулицями, а потім курсували центральною частиною міста по колу, створюючи затори на центральних вулицях.

Також у ході мітингу представники об'єднання таксистів виставили транспаранти зі своїми вимогами, серед яких були: внесення змін до транспортного кодексу, полегшення процедури отримання ліцензії для здійснення автомобільних перевезень, а також зменшення податків для водіїв таксі.

— Ми не розуміємо, як таке вийшло, що під час війни на Донбасі російська фірма (Яндекс.Таксі) не те що продовжує працювати у Львові, але відкриває своє представництво, я повторюся, під час війни. Ми не можемо таке дозволити, і не хочемо, щоб це відбувалося, розповів Віталій, водій таксі, учасник акції протесту.

Під час проведення акції в учасників неодноразово виникали суперечки з працівниками патрульної поліції міста через часті зупинки учасників на проїжджій частині.

Проїжджаючи повз Львівську облраду, багато таксистів залишали старі покришки, на яких пізніше закріпили плакат із вимогами.

Зараз ми дали термін владі місяць, щоб вона заборонила російські служби таксі в Україні. Крім того, ми вимагаємо змін до Податкового кодексу та транспортних законів країни. Також ми хочемо заявити, що сьогодні розпочинає роботу штаб всеукраїнської акції протесту таксистів, і ми не дамо російському бізнесу процвітати,  висловилися організатори акції.

Варто зазначити, що в мітингу більшою мірою брали участь співробітники таксі двох найбільших служб таксі у Львові.

Я не розумію, навіщо вони це роблять. Єдине, в чому я їх підтримую  це в тому, що російський бізнес треба забороняти, але ви зрозумійте, половина з них на «відрах», зроблених у Росії. Вони кричать, що ремонт дорогий? Так і деталі на свої машини вони купують у Росії, це просто смішно, поводяться як політики, а краще б сервіс налагодили,  сказав Володимир Нагорняк, водій, який не брав участі в акції, перебуваючи у заторі.

На питання «Яке відношення має американський Uber до акції протесту проти російського бізнесу?» учасники акції не відповідали і відверталися.

Так мітингують тут, тому що конкурентів хочуть прибрати, патріотизмом тут навіть і не пахне. Я користувався вже кілька разів Uber, таксі мені обійшлося вдвічі дешевше, ніж у середньому беруть звичайні водії таксі. Замість того, щоб тут мітингувати, краще б машини полагодили, або нові купили. Uber за мною на Лексусі приїхав, а ці он на «жигулях» приїздять, ще й беруть вдвічі дорожче,  висловився Орест Панчишин, студент ЛНУ, який спостерігав за акцією.

У разі відсутності реакції влади організатори акції мають намір збирати подібний мітинг у Києві та інших великих містах України.

ФОТО: Ескендер Ганієв, QHA

QHA