МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Львівський IT-кластер відправився у подорож по кільком українським містам для популяризації сфери IT. Делегація в складі трьох айтішників прибула до Маріуполя на великому автобусі з логотипами проекту.

Спочатку гості відвідали маріупольську школу, якій подарували проектор і мультимедійну дошку. Наступним у списку став Приазовський державний технічний ліцей, в якому пройшла зустріч зі студентами-першокурсниками. Їм представили презентацію та розповіли про особливості роботи в сфері ІТ. Спікерами виступили співробітники українських IT-компаній Іван Кутузов і Віталій Кирилов, а також керівник Львівського ІТ-кластеру Степан Веселовський.

Віталій розповів про відому розробку — стартап «Сенстоун», яку придумали і почали робити у Львові. Мова йде про невеликий девайс у формі прикраси, який записує усну мову людини, переводить її в письмовий вигляд і зберігає. Унікальна українська розробка зібрала потрібну для запуску суму завдяки пожертвам в інтернеті.

— Ми вирушили в подорож по кільком українським містам, щоб познайомитися, — каже Віталій. — І нам хотілося б надихнути тутешніх хлопців на створення свого кластера і роботу в сфері IT.

Нечисленні студенти в актовому залі поводилися досить пасивно. Було помітно, що вони не знають особливостей ІТ-сфери. Адже у вузі вони готуються до роботи на металургійних комбінатах — монополістів на ринку праці в місті. Але львів'яни висловили надію, що в наступному році відвідають не університет, а новостворену асоціацію айтішників Маріуполя.

QHA