ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 12 березня, у Львові на площі Ринок зібралася молодь, аби у понад тисячу голосів разом заспівати "Ще не вмерла". 

Дата проведення заходу є невипадковою: саме у цей день 153 роки тому у Перемешлі вперше публічно зазвучав твір, який тепер українці називають Держваним Гімном України. 

До урочистей також долучився заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, який саме перебуває з робочим візитом у Львові, який нещодавно отримав статус молодіжної столиці України. 

Під час спільного виконання славня, учасники акції розгорнули кількаметровий український прапор.

— Прийшли сюди разом із однокурсниками, бо це класно, брати участь у подіях, які згодом і творять історію. У Львові отак збиратись і масово співати гімн — це славна традиція. Хтозна, може за 20 років отак і мої діти стоятимуть на цьому ж місці з синьо-жовтим прапором в руках та Україною у серці, — сказала у коментарі студентка Львівської Політехніки Вікторія. 

Довідково: Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Перша публікація тексту вірша Павла Чубинського відбулася у львівському журналі «Мета» у 1863 році. Пізніше цей вірш поклав на музику отець та композитор Михайло (Вербицький). Перше публічне виконання відбулось 10 березня 1865 року у Перемишлі під час концерту, присвяченого Тарасу Шевченку. 15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державним гімном вірш Павла Чубинського на музику Михайла Вербицького. 

QHA