ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 30 листопада, Львів взяв участь у акції «Міста за життя – міста проти смертної кари». У рамках заходу символічним червоним світлом підсвітили одну з архітектурних окрас міста - каплицю Боїмів.

Головна мета акції - нагадати суспільству про цінність життя та існування у світі смертної кари:

"Львів вже вдесяте бере участь у акції "Міста за життя", а просто зараз разом з нами 2163 міста по всьому світу підсвітлюють свої визначні архітектурні пам`ятки", - зазначила координаторка заходу Ярина Матвіїв. 

"Ми сьогодні підсвічуємо одну з найгарніших споруд Львова, аби висловити свій протест проти такого ганебного явища як смертна кара. Якщо в 60-их роках ХХ століття смертна кара була заборонена в 20-и країнах світу, то зараз вже більше як в 140 ",- зазначила співорганізаторка заходу у Львові Іванна Синицька.

"Найвищою цінністю у всьому світі є людське життя. Підсвічуючи каплицю Боїмів, ми підтверджуємо, що Львів – є містом за життя, містом проти смертної кари! Дякую активним мешканцям і організаторам, які підтримують такі заходи", - сказала під час акції Наталія Демкович, начальниця управління соціального захисту ЛМР.

Обрана для підсвітки споруда - невипадкова:

"Усі хто зібрались тут можуть споглядати на смертну доророгу Христа, який був засуджений до смертної кари, але не був винним у злочинах. Тому так важливо пам`ятати, що лише Господь має право забирати життя, а караючи смертю злочинця, ми тим самим позбавляємо його можливості покаятись у скоєному та навернутись на добрий шлях", - звернувся до присутніх отець Іван Курилець. 

Цьогоріч в Україні, окрім Львова, до акції приєднався також Івано-Франківськ. 

Додамо, Міжнародний день "Міста за життя відзначається 30 листопада на честь першого скасування смертної кари у європейській державі. 30 листопада 1786 року указом Петра Леопольда Йосипа Габсбурга смертну кару було скасовано у Великому герцоґстві Тосканському. У цей день міста-учасники акції підсвітлюють визначний пам'ятник чи відому будівлю. Завдяки різнобарвному освітленню пам'ятки символічно «оживають». У такий спосіб міста-учасники акції закликають до скасування смертної кари в усьому світі та демонструють свою любов до життя. Акція ініційована Спільнотою Святого Егідія та має підтримку основних міжнародних організацій з прав людини, що входять до Всесвітньої коаліції проти смертної кари (Amnesty Internationa, Ensemble contre la Peine de Mort, International Penal Reform, FIACAT).

QHA