ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 24 листопада, Львівщина долучилася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Будівлю Львівської ОДА підсвітили помаранчевим світлом, а у сквері навпроти вивісили 16 символічних парасольок того ж кольору. 

— Ця проблема (насильство) в Україні особливо актуальна. Сьогодні багато тисяч людей на сході України та у Криму страждають від насильства. Тільки разом і любов’ю ми зможемо подолати насильство, — переконаний глава Львівщини Олег Синютка. 

Учасники акції принесли з собою інформативні листівки із закликами не терпіти домашнє насильство та не мовчати про такі ситуації:

— Ця Всеукраїнська акція триває упродовж 16-и днів. Кольором акції є символічний помаранчевий колір світлого майбутнього. Наше завдання — привернути до цього увагу кожного з нас, безпосереднього пересічного мешканця, бо ми розуміємо, що насильство може бути поряд з нами. За 9 місяців 2017 року зареєстрували більш ніж 2400 звернень щодо насильства і, на жаль, 90% з них це насильство проти жінок, тому ми можемо говорити про те, що це є гендерно зумовлене насильство,  розповіла директорка департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Наталія Кузяк.

Цікаво, що дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок: 25 листопада  Міжнародний день боротьби з насильством проти жінок, 1 грудня Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня Міжнародний день осіб з інвалідністю, 5 грудня Міжнародний день волонтера, 6 грудня річниця інциденту в Монреалі, 10 грудня  Міжнародний день прав людини.

Додамо, що акцію «16 днів проти насильства» відзначають в Україні з 2001 року.  

QHA