КИЇВ (QHA) -

У зв'язку з незаконним затриманням 12 осіб у нічному клубі Jugendhub у ніч на 28 жовтня, серед яких є один сімферополець, а також подальшою їхньою відправкою до військкомату, будуть подані заяви міністру оборони України і до прокуратури.

Про це повідомила на брифінгу уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська, передає кореспондент QHA.

— Буде подана заява на ім'я міністра оборони щодо неприпустимості таких дій і ситуацій, які не відповідають закону і повинні відбуватися по-іншому, з іншого боку — також звернення до прокурора міста Києва та прокуратури відповідно з тим, щоб були внесені відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань у зв'язку з незаконним позбавленням волі осіб, — сказала вона.

Вона зазначила, що підстав для подібних дій з боку правоохоронних органів не було.

— Закон на сьогоднішній день не передбачає насильно зібрати людей в автобус, доставити їх без комісії до призовного пункту, а також утримувати там невідомо скільки часу. Підстав для такого затримання не було. Вважаю, що в даному випадку дії були незаконними, — заявила омбудсмен.

Також вона зазначила, що військкомат має право оголосити людину в розшук через органи Національної поліції, але самостійно доставляти її до призовної комісії не має жодного права.

Крім того, Лутковська повідомила, що рейд до нічного клубу був проведений на підставі постанови суду.

Проте, за словами адвоката одного із затриманих, підозр клубу поки ніяких не винесено, також не проведений ще жоден допит.

Відзначається, що правозахисники не можуть оцінити, чи правомірні були дії поліції, адже камер спостереження в приміщенні нічного клубу не було.

Нагадаємо, у ніч на 28 жовтня пройшла облава в клубі Jugendhub (колишній Будинок культури на Лук'янівці). У цей час у клубі перебувало близько 200 осіб у віці 15-25 років. Поліція затримала 17 осіб з наркотиками. Також правоохоронці виявили 32 особи, які ухиляються від призову, їх доставили до пункту призову Києва.

QHA