КИЇВ (QHA) -

Прес-секретар уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига розповів кореспонденту QHA про те, що український омбудсмен Валерія Лутковська буде зустрічатися в робочому порядку з Рефатом Чубаровим для вироблення спільної стратегії щодо звільнення заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза із в'язниці.

— Сьогодні в офісі ми будемо радитися з Рефатом Чубаровим, як знайти практичний шлях вирішення цієї проблеми, а також вибрати тактику для спільних дій. Хоча ми прекрасно розуміємо, що зараз ніхто не має впливу на Росію. Четвертого флоту США у нас теж немає, і від загальних заяв користі жодної немає, зазначив він.

За словами Михайла Чаплиги, вирок Ахтему Чийгозу 8 років колонії суворого режиму  свідчить про те, що окупаційна влада Криму хоче остаточно залякати кримськотатарських активістів.

Цей вирок лежить за межами здорового глузду і права. Це більше схоже на політичну помсту «кримської влади». Цей вирок Чийгозу спрямований на залякування тих активістів кримськотатарського народу, які залишилися на півострові, і досі не бояться висловлювати свою політичну позицію. Також окупаційна влада прагне залякати активістів, щоб утримати їх від протестних дій або критичних висловлювань на адресу окупаційної влади. Типова поведінка тоталітарної держави, наголосив Михайло Чаплига.

Як повідомляло раніше QHA, сьогодні, 11 вересня, так званий Верховний суд Криму у повному обсязі підтримав звинувачення стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке вимагала для нього прокуратура  8 років позбавлення волі.

Президент України Петро Порошенко назвав справу Ахтема Чийгоза, за якою окупаційна влада Криму винесла вирок 11 вересня, «черговим вироком Росії, яку ООН визнала окупантом».

Після 150 засідань 1 серпня окупаційні судді завершили слідство у справі Ахтема Чийгоза.

9 серпня у своєму останньому слові на «суді» Ахтем Чийгоз заявив, що прийме винесений йому вирок за весь кримськотатарський народ.

Заступник глави Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз був затриманий у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, зокрема з партії «Русское единство». Російська влада анексованого Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень.

ФОТО: інтернет

QHA