КИЇВ (QHA) -

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська просить російського омбудсмена Тетяну Москалькову забезпечити право заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова на отримання адекватної медичної допомоги.

Про це йдеться в заяві Лутковської, повідомляє прес-служба омбудсмена.

— Ільмі Умеров переніс операцію на серці, страждає на цукровий діабет і хворобу Паркінсона, стан його здоров'я з кожним днем ​​погіршується, у зв'язку з чим він потребує постійного догляду з боку медичного персоналу, — йдеться в листі Валерії Лутковської.

Раніше QHA повідомляло, що офіс Уповноваженого ВР з прав людини направить російському омбудсмену Тетяні Москальковій лист з проханням забезпечити право на життя і лікування засудженому до двох років у колонії-поселенні заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову.

Підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі Ільмі Умерова у вигляді двох років колонії-поселення.

Адвокат Микола Полозов зазначив, що з урахуванням стану здоров'я Ільмі Умерова, вирок у вигляді двох років колонії-поселення рівносильний смертному вироку.

QHA