КИЇВ (QHA) -

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з проханням встановити місцеперебування українського політв'язня Станіслава Клиха. Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

— Як відомо, днями з'явилася інформація про те, що громадянин України Станіслав Клих, який відбуває покарання у Челябінській області, був переведений в лікарню для проходження обстеження або лікування. У той же час ні адвокат, ні родичі ув'язненого не володіють інформацією про те, в який саме медичний заклад був переведений Станіслав Клих, з якою метою і на який термін. Зазначений факт, без сумніву, дуже турбує матір ув'язненого, йдеться у повідомленні.

Валерія Лутковська попросила свою російську колегу повідомити про місцеперебування Станіслава Клиха, про причини його госпіталізації, а також про стан його здоров'я.

Також у прес-службі нагадали, що Лутковська раніше вже зверталася до російської сторони з приводу захисту прав Станіслава Клиха. Зокрема мова йшла про проведення медичного обстеження (психіатричної експертизи). А під час особистої зустрічі двох омбудсменів обговорювалася можливість направлення Станіслава Клиха до закладу відбування покарання, розташованого якомога ближче до кордону з Україною, щоб родичі могли відвідувати його.

QHA