КИЇВ (QHA) -

Андрій Лугин, насильно утримуваний Російською Федерацією після окупації Криму 2014 року, написав відкритого листа президенту України Петру Порошенку і ООН, текст якого є у розпорядженні QHA.

— Мене і безліч інших громадян України РФ продовжує насильно утримувати на своїй території і «визнавати громадянами РФ», тим самим створюючи штучні і формальні перешкоди для повернення в Україну її громадян, написав він.

Лугин додав, що РФ перешкоджає його поверненню в Україну, незважаючи на підписані між уповноваженими з прав людини РФ і України угоди про передачу громадян.

— У зв'язку з усім перерахованим звертаюся до світової спільноти від свого імені і від імені багатьох інших жителів Криму та громадян України, які також борються за свої суверенні права право самому вибирати, громадянином якої держави бажаю бути, і прошу на найвищому рівні вказати на повну незаконність дій влади РФ з «визнання громадянами РФ» будь-яких іноземних громадян в односторонньому порядку без письмово оформленої відповідної «заяви» про бажання набути громадянство і виданого «паспорта» про яке «громадянство РФ» не може йти мова! йдеться у листі.

QHA повідомляло, що Лугіна прооперували після того, як він повторно намагався покінчити життя самогубством, перерізавши собі горло. Раніше в'язень порізав вени.

Нагадаємо, засуджений у Криму громадянин України Андрій Лугін 26 квітня перерізав собі вени на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію Республіки Мордовія (РФ) і відсутність належного медичного обслуговування.

QHA