БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Заступнику Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову в прокуратурі пред'явили обвинувальний висновок. Інформацію опублікувала на своїй сторінці в Фейсбук донька Ільмі Умерова Айше.

— Сьогодні в республіканській прокуратурі ми отримали обвинувальний висновок у справі Ільмі Умерова. Відповідно, матеріали справи будуть направлені до Бахчисарайського суду. Будемо чекати повістки, — розповів у відеокоментарі адвокат Едем Семедляєв.

Сам Ільмі Умеров відзначив, що при отриманні обвинувального висновку виникли деякі суперечки з прокурором.

— Ми подавали два клопотання... Але вони обидва не долучені до справи. Ми навіть не знаємо, чи отримали вони їх, — сказав Ільмі Умеров.

Нагадаємо, що 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі неправильно переклали. З нього взяли підписку про невиїзд.

21 липня районний суд Сімферополя відмовив йому в задоволенні скарги на постанову про порушення проти нього кримінальної справи.

Для проходження психіатричної експертизи Умеров був насильно поміщений до психіатричної лікарні, де мав серйозні проблеми зі здоров'ям. 7 вересня російські окупанти відпустили Умерова з психіатричної лікарні, проте пізніше ще кілька разів викликали на допити.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA