СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу напередодні проведення заходів, приурочених до річниці Депортації кримських татар з Криму 1944 року, запросили до прокуратури російських окупантів у Сімферополі. Про це сам заступник голови Меджлісу розповів на своїй сторінці у Фейсбук.

Він припустив, що підконтрольні Кремлю правоохоронці таким чином спробують застерегти кримських татар від «провокацій» при покладанні ними квітів біля залізничного вокзалу в Сімферополі.

— Думаю, напередодні 18 травня, мова піде про «неприпустимість протиправних дій» у День пам'яті жертв депортації кримських татар. У даному випадку, мабуть, будуть говорити про бажання частини кримських татар о 13:00 покласти квіти до заставного каменя у сквері навпроти ж/д вокзалу в Сімферополі.

Нагадаємо, до річниці Депортації кримськотатарського народу з батьківщини 18 травня в окупованому росіянами Криму заплановано низку заходів. Традиційне покладання квітів у пам'ять про загиблих під час трагедії навпроти центрального залізничного вокзалу Сімферополя заплановано вдень.

Як повідомляло QHA, 12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

З Умерова взяли підписку про невиїзд. Для проходження психіатричної експертизи він був насильно поміщений до психіатричної лікарні, де мав серйозні проблеми зі здоров'ям. 7 вересня минулого року російські окупанти відпустили Умерова з психіатричної лікарні, проте пізніше ще кілька разів викликали на допити.

ФОТО: інтернет

QHA