КИЇВ (QHA) -

Літак ІЛ-76 над Луганськом 2014 року збила приватна російська військова компанія «Вагнер».

Про це повідомив глава Служби безпеки України Василь Грицак.

— До збитого ІЛ-76 мають безпосереднє відношення Андрій Патрушев, Ігор Плотницький, Дмитро Уткін. Група «Вагнера» збила Іл-76, штурмувала аеропорт Луганська, Дебальцеве, Санжарівку, Уткине, організовувала диверсії і провокації проти сил АТО на лінії розмежування, зазначив він.

Крім цього Грицак додав, що СБУ встановила 1587 осіб компанії «Вагнер», які брали участь у бойових діях на Донбасі.

Він зазначив, що компанія «Вагнер» діє з травня 2014 року.

— Нами зібрано велику базу доказів про участь російських військових на Донбасі і у Сирії. Існує приватна військова компанія група «Вагнера». Керівник — Уткін Дмитро Валерійович. 1587 осіб членів групи Вагнера вже нами встановлено, сказав Грицак.

На даний момент, СБУ оприлюднила імена 147 осіб з цієї компанії.

Раніше QHA повідомляло, що 27 березня 2017 року генерала Віктора Назарова визнали винним і засудили до 7 років в'язниці.

На суді постановили — Назаров, перебуваючи на посаді начальника штабу, першого заступника керівника АТО на території Донецької та Луганської областей знав, що аеродром у Луганську перебуває в оточенні противника, який регулярно здійснює його обстріл, і противник має переносні ЗРК.

Суддя оголосила, що Назаров недбало поставився до своїх обов'язків і не забезпечив належної координації структурних підрозділів штабу.

Нагадаємо, в ніч на 14 червня 2014 року пострілом з ПЗРК був збитий військово-транспортний літак Повітряних сил ЗС України Іл-76 при посадці на аеродром у Луганську. На борту Іл-76 перебували 40 військовослужбовців України та 9 членів екіпажу. Всі вони загинули.

Джерело: Громадське

QHA