СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Фігурант «справи українських диверсантів» Євген Панов написав листа з сімферопольського СІЗО, де його утримують вже більше року.

У своєму листі Євген Панов, якого окупанти схопили у Криму, передає привіт рідному місту Енергодару та наголшує, що пишається тим, що є громадянином України.

Лист від Панова опублікував на своїй сторінці у Facebook один з обвинувачених у справі так званих «терористів групи Сенцова» Геннадій Афанасьєв.

QHA публікує текст листа повністю.

Не знаю як почати, не вмію я писати листи. По-перше прошу вибачити мене за помилки, але хочеться писати українською мовою. 

По-перше хочу привітатися з Україною, моїм містом Енергодаром, і зі всіма, хто мене підтримує, та ще пам’ятає. Зараз вже ніч, 3 жовтня. Вільного часу тут багато, але чомусь словосполучення «вільний час» тут не до місця, тут час пустий якийсь. Саме пустого часу тут багато. Коли немає ніяко інформації, немає радіо, газет, телебачення, не кажучи про інтернет. Коли сусід по камері ледве говорить російською мовою, залишаєшся на одинці зі своїми думками. Не відомо як там твої друзі, родина, моя кохана дружина. Це буде важко. Не буду більше про себе та про «тюрму», а то лист виходить якийсь сумний. Я тримаюся та сподіваюся на краще. Якщо не сподіватися, то і жити не треба. Та не тільки я тримаюся та сподіваюся, тут багато людей, які люблять Україну, за що і опинилися за гратами. 

До мене все ж доходить трохи інформації, що мене не забули, підтримують та вимагають мого звільнення. Я не знаю як висловити слова подяки, не можу підібрати слів, але я дуже вдячний всім вам! Але ж як буде, на все воля Бога. 

Не знаю як написати, щоб це не виглядало як на передвиборчих мітингах, коли на суді запитують громадянство, мені дуже приємно казати Гражданин Украины. Деякі з суддів теж у минулому наші співгромадяни, але невиліковні хворі якісь. Так ось хотілося би щоб усі ці громадяни України казали з гордістю, що вони Громадяни України. 
Ось щось трохи накреслив, ще не відомо вдасться передати цього листа чи ні, може на шмоні (шмон – обшук) відберуть. Перші півроку неможливо було щось передати. 

Україна, Енергодар до зустрічі, сподіваюся це колись відбудеться. Ще раз усім дуже дякую, усіх кохаю. 

Слава Україні! Слава Народу України! Будем жить!

Панов Є.А. 3.10.2017 

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичним актам у Криму, нібито підготовлених Головним управлінням розвідки Міноборони України. Зокрема, в російській спецслужбі заявили про виявлення в районі міста Армянська групи диверсантів, при затриманні яких загинув співробітник ФСБ Росії.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгенія Панова, якого ФСБ звинувачує в підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається в підготовці диверсії та повідомляє, що ця операція була спланована Головним управлінням розвідки Міноборони України.

Достовірність зізнань затриманого залишається під питанням через відсутність у нього адвоката. Правозахисники вважають, що Панов був підданий тортурам.

У Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України звинувачення російської ФСБ назвали фейком.

Президент України Петро Порошенко в офіційній заяві назвав звинувачення російською стороною України в тероризмі в окупованому Криму безглуздими і цинічними.

QHA