КИЇВ (QHA) -

Вздовж лінії АТО перебуває приблизно 40 тисяч військовослужбовців Збройних сил України, водночас продовжується набір на контракт і мобілізаційні збори резервістів, тож супротивник фізично не зможе забезпечити потрібну перевагу для проведення наступальних дій. Таку інформацію озвучив спікер Міністерства оборони України, полковник Андрій Лисенко у розмові з кореспондентом QHA, коментуючи повідомлення про наміри РФ збільшити на 25% окупаційний контингент в ОРДЛО.

— На лінії АТО наших військових приблизно 40 тисяч. Але це не означає, що це все, що ми маємо. Для заміни цих людей створений резерв, крім того у нас зараз продовжується набір на контракт, комплектуються частини і зараз дуже активно проводиться мобілізаційна робота з приводу проведення зборів і тренувань наших резервістів. Зараз в резерві у нас, так щоб за 8 годин зібрати, то 100 тисяч є вже підготовлених людей, які вже пройшли АТО, — повідомив полковник Лисенко.

На запитання про адекватність співвідношення сил з нашого боку і боку супротивника Андрій Лисенко зазначив, що попри плани Росії збільшити окупаційний контингент, переваги, яка необхідна для проведення наступальних дій, супротивник досягти не зможе.

За класикою військової тактики той, хто наступає, повинен мати як мінімум потрійну перевагу у живій силі. У супротивника таких можливостей немає і ще довго не буде. Вони стільки не наберуть, — зазначив спікер МО.

Андрій Лисенко розповів, що кількість російського окупаційного контингенту, який перебуває на окупованих територіях Луганської та Донецької областей, становить орієнтовно 34-36 тисяч, з яких близько 8 тисяч це кадрові російські військовослужбовці (QHA: в лютому цього року Верховний головнокомандувач Петро Порошенко зазначив, що кількість російських військовослужбовців на окупованих територіях становить понад 3,5 тисяч осіб).

За словами спікера МО, російсько-терористичні війська намагаються постійно поповнити бойові підрозділи, що перебувають на лінії зіткнення, майже щодня відбувається заїзд нових найманців або ротація російських підрозділів. Постійна ротація, зокрема, зумовлена тим, що багато бойовиків гине або отримує поранення, тому вони там уже не потрібні, їх або вивозять, або закопують на цій території.

Андрій Лисенко також розповів, що на території РФ у безпосередній близькості від українського кордону перебуває близько 40 тисяч регулярних російських військ і додав, що українська сторона має інформацію про намір до травня збільшити їхню кількість щонайменше на 20%.

— Вздовж російсько-українського державного кордону, буквально за 8-10 кілометрів від нього, на сьогодні перебуває приблизно 40 тисяч російських військ. Наскільки ми знаємо, у травні місяці вони планують всі з'єднання, які розташовані на території РФ вздовж нашого кордону, довести до комплектування у 100%  тобто 50 тисяч.

Як повідомляло QHA, сьогодні народний депутат, військовий експерт Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook оприлюднив інформацію про намір російського МО збільшити чисельність армійських корпусів сепаратистів на окупованих територіях на 25% — з 38 до 50 тисяч.

Щодо українського контингенту у зоні АТО, то в лютому міністр оборони України Степан Полторак повідомляв, що на лінії зіткнення перебуває 37 тисяч військовослужбовців ЗСУ.

QHA