СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

В українського активіста Володимира Балуха, якому раніше до будівлі підконтрольного Кремлю Роздольненського районного суду викликали швидку допомогу, підвищений тиск, передає кореспондент QHA.

У лікарні активісту вимірювали тиск. Він виявився підвищеним.

Завідувачка відділенням швидкої допомоги Роздольненського району Надія Дрозденко дала дозвіл на продовження участі у «судовому» засіданні.

Раніше завідувачка не раз заявляла, щоб активіст «їздив лікуватися в свою Україну».

QHA повідомляло, що Володимиру Балуху до будівлі підконтрольного Кремлю Роздольненського районного суду викликали швидку допомогу. Балух подав клопотання про припинення «судового» засідання, оскільки йому стало погано і він не може продовжувати участь у засіданні.

Раніше захист Балуха заявив відвід «судді» Олені Тедеєвій, оскільки вона відхилила усі клопотання сторони захисту. Адвокат Балуха заявив, що суддя спеціально відхиляє всі прохання захисту і перешкоджає у отриманні доказів. Тедеєва відхилила свій відвід.

Раніше «суддя» Олена Тедеєва під час судового засідання відхилила клопотання захисту активіста про те, що йому необхідно обстежитися у лікарні Сімферополя, оскільки в Роздольному йому не можуть надати нормальну медичну допомогу. Вона аргументувала це тим, що і в Роздольненській районній лікарні можна отримати допомогу.

 «Суд» заборонив Балуху спілкуватися з дружиною, сином і адвокатами.

В окупованому Сімферополі відбулося попереднє слідство у кримінальній справі Володимира Балуха, порушеній за ч. 1 ст. 318 Кримінального кодексу Росії (застосування насильства стосовно представника влади). Балуха звинувачують у тому, що він нібито вдарив начальника Роздольненського ізолятора Валерія Ткаченка. Як повідомив адвокат Дмитро Дінзе, 17 грудня був підписаний протокол ознайомлення з матеріалами справи.

Роздольненський районний «суд» мав допитати у якості свідка у справі Володимира Балуха начальника управління ФСБ Криму Віктора Палагіна, однак той не з'явився до суду. Інші співробітники ФСБ, Леонов і Забара, викликані судом у якості свідків, також не з'явилися на судове засідання.

Захист Володимира Балуха повідомив, що буде оскаржувати рішення суду, який змінив запобіжний захід затриманому на домашній арешт, проте без права пересуватися прибудинковою територією і спілкуватися телефоном з адвокатами.

Зазначимо, 24 жовтня підконтрольний Кремлю Роздольненський районний суд залишив під вартою українського активіста Володимира Балуха до 16 січня 2018 року.

Під час дебатів прокурор заявив, що підстав для зміни тримання під вартою не з'явилося, і що Балух, перебуваючи на волі, нібито продовжить займатися «протиправною діяльністю».

Нагадаємо, 8 грудня 2016 року співробітники ФСБ в анексованому Криму приїхали в село Серебрянка, де провели обшуки у будинках українського активіста Володимира Балуха і його матері. Після обшуків активіста затримали нібито через знайдені на горищі будинку докази у вигляді 90 патронів і тротилових шашок.

Тоді, 4 серпня, Роздольненський суд Криму оголосив Балуху вирок — 3 роки і 7 місяців колонії загального режиму, а також штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Володимир Балух — кримський фермер, який вивісив у 2014 році на своєму будинку український прапор, котрий неодноразово зривали кримські силовики. У листопаді 2016 року Володимир прикріпив на свій будинок табличку з написом «вул. Героїв Небесної Сотні, 18». За його словами, після цього до нього почали надходити погрози від місцевої адміністрації та поліції, що якщо він не демонтує табличку, то у нього вдома можуть "знайти" наркотики або зброю, що, власне, і сталося.

QHA