РИГА (QHA) -

Президент Латвії Раймонд Вейоніс схвалив закон про статус учасника Другої світової війни, згідно з яким колишні співробітники КДБ і НСДАП Адольфа Гітлера позбавляються відповідного статусу.

Відповідно до закону, статус учасника Другої світової війни буде надано громадянам Латвії, які воювали в регулярних військових частинах як проти нацистської Німеччини, так і проти СРСР.

Разом з тим, учасниками Другої світової війни не будуть визнані також члени націонал-соціалістичної партії Німеччини і її воєнізованих структур, співробітники таємної поліції і служб безпеки цього режиму.

 Цей статус не буде надано також співробітникам КДБ СРСР або ЛССР, за винятком співробітників їх фінансових і адміністративно-господарських структурних підрозділів.

Крім того, статус учасника Другої світової війни не буде присвоюватися особам, засудженим за злочини проти людства та інші аналогічні злочини.

Нагадаємо, закон передбачає, що статус учасника буде визнаватися за тими, хто на 17 червня 1940 року (останній день перед початком окупації країни СРСР) був громадянином Латвії або легально приїхав до країни на постійне місце проживання.

Власникам статусу планується видавати відповідне свідоцтво, а також пам'ятний нагрудний знак. А з бюджету самоврядування буде виділятися певна сума грошей у якості допомоги.

Джерело: Delfi

QHA