СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Юрист і правозахисник Рустем Кямілев подав заяву до Головне слідче управління СК РФ у окупованому Криму про злочин зі знищення Ханського палацу в Бахчисараї під виглядом рестараціі. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк на своїй сторінці у Facebook.

— З даних публікацій стає очевидним, що роботи ведуть некомпетентні фірми, зокрема, Генадрядник і автор проекту АТТА Груп (ніколи раніше не займалася реставрацією). Субпідрядник — ТОВ Кірамет (до 2014 року не займалися реставрацією подібних об'єктів). Засновник фірми Томашевський Руслан (2007 рік) Росія. У 2010 продав фірму через судові проблеми махінація з бюджетними коштами. Невиконання договірних зобов'язань, цитує Наумлюк правозахисника.

Кямілев зазначив, що під час «реставраційних робіт» знищені «елементи культурної спадщини дерев'яні конструкції покрівлі, балки перекриття, поперечні балки».

— Те, що відбувається викликає почуття подиву, обурення і печалі, оскільки ми, кримські татари мусульмани є носіями ісламської культури і зберігаємо пам'ять про своїх предків, а також зобов'язані піклуватися про свою культурну спадщину. Ханський палац Бахчисарая є єдиним пам'ятником палацової архітектури кримських татар і однією з найвидатніших пам'яток ісламської цивілізації у Криму.

Крім цього, Наумлюк зазначив, що правозахисниця Ліля Кораблева направила звернення самопроголошеному главі окупованого півострова Сергію Аксенову з вимогою надати інформацію «про законність робіт на території Ханського палацу», а також вжити заходів щодо знищення палацу.

QHA повідомляло, що до контрольованого Кремлем Залізничного суду Сімферополя подали позов з вимогою припинити «реконструкцію» Ханського палацу. Позивачем у справі є дружина Ахтема Чийгоза - Ельміра Аблялімова, а її офіційним представником — російський адвокат Микола Полозов.

Нагадаємо, у Бахчисараї окупанти руйнують Ханський палац. Палац-музей закрили під надуманим приводом і поставили з усіх боків охорону.

QHA