КИЇВ (QHA) -

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб затвердили концепцію оптимізованого проекту реконструкції КПВВ на адмінмежі з окупованих Кримом. Там планується відкрити центри з надання адміністративних послуг, якими зможуть скористатися громадяни України з окупованого півострова. Про це у коментарі QHA повідомив перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі.

— Сьогодні з колегами з Мінінфраструктури, проектного інституту, СБУ та іншими затвердили концепцію оптимізованого проекту. Питання про фінансування ще не вирішене. Зараз працюємо над узгодженням проекту, який може бути підтриманий Кабміном. На сьогоднішні мова йде про оптимізацію, — сказав Куркчі.

Він зазначив, що для якнайшвидшого відкриття центрів з надання адміністративних послуг для кримчан міністерству довелося скоротити витрати з проекту більш ніж на 70%.

Якщо наша пропозиція буде підтримана Кабміном, то, можливо, при коригуванні бюджету знайдеться можливість отримати фінансування для нашого проекту. Воно, згідно з новим проектом, передбачає 100 млн гривень, що становить третину від спершу названої вартості,  наголосив заступник міністра.

За його словами, це буде не капітальне будівництво, а тимчасова мобільна конструкція. За необхідності її можна буде зібрати, розібрати і перенести в будь-яке інше місце.

Як раніше повідомляло МінТОТ, відкрити центри з надання адмінпослуг планували до кінця липня 2017 року, проте на заваді стали надзвичайні події на Харківському полігоні, де вибухнув склад боєприпасів.

— Зараз Харківський полігон вимагає додаткових 400 мільйонів гривень з державного бюджету через завдані збитки. Не те щоб питання про КПВВ був непріоритетним, однак зараз є завдання, які вимагають негайного вирішення. Зрозуміло, що від створення таких центрів ми не відмовимося, оскільки вони необхідні, адже кількість людей, які перетинають адмінмежу з Кримом, збільшується і вже сягає двох-трьох мільйонів громадян,  зазначив Куркчі.

Нагадаємо, СММ ОБСЄ 28 червня заявила про перегляд заходів безпеки через загрозу провокацій біля адмінмежі з Кримом.

QHA