СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокату кримських мусульман Емілю Курбедінову повернули техніку, вилучену під час обшуку будинку під час його затримання 26 січня. Про це повідомив журналіст Антон Наумлюк.

Як передає журналіст, співробітники ФСБ, повертаючи техніку, цікавилися у Курбедінова змістом документів, які пов'язані з його професійною діяльністю і містять адвокатську таємницю.

— Емілю Курбедінову повернули техніку, вилучену під час обшуку будинку 26 січня. «Питали про літературу і документи, виявлені комп'ютері. Вони всі пов'язані з моєю професійною діяльністю, знаходяться в матеріалах справи разом із експертизами», — цитує адвоката Наумлюк.

Як повідомляло раніше QHA, 15 лютого Емілю Курбедінову та Едему Семедляєву були вручені повістки з центру з протидії екстремізму Російської Федерації для отримання письмового пояснення по суті проведеного адміністративного розслідування.

Нагадаємо, що 26 січня 2017 року по Бахчисараю прокотилася ранкова хвиля обшуків. Після того як співробітники ФСБ відвезли кримськотатарського активіста Сейрана Салієва, стало відомо про обшук в офісі кримських адвокатів Еміля Курбедінова та Едема Семедляєва.

Окупанти звинуватили Курбедінова в правопорушення за статтею 20.3 КоАП РФ (пропаганда або публічна демонстрація нацистської атрибутики або символіки, або атрибутики або символіки екстремістських організацій, або інших атрибутики або символіки, пропаганда або публічна демонстрація яких заборонені федеральними законами) за публікацію в соцмережі у 2013 році. Курбедінов визнав провину частково, зазначивши, що публікацію розмістив, але екстремістською пропагандою, яку йому інкримінують, не займався. Рішенням суду його визнали винним і заарештували на 10 діб. Термін арешту закінчився 5 лютого.

ФОТО: Антон Наумлюк

QHA