РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

У політв'язня Руслана Зейтуллаєва після 10-ти днів голодування вже виникли складнощі зі здоров'ям. Кримський татарин втратив 6 кілограмів і насилу говорить. Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомив адвокат Еміль Курбедінов, який сьогодні відвідав його у в'язниці.

— Руслан Зейтуллаєв — 10 день голодування. Стоячи говорити Руслан вже не може! Руслан втратив за 10 днів — 6 кг 200 г, — написав він.

Як повідомляло QHA, 4 квітня Руслан Зейтуллаєв оголосив безстрокове голодування на знак протесту проти несправедливого ставлення до кримських татар. Як повідомили пізніше правозахисники, голодування «мокре» — Руслан буде пити чай без цукру. Зараз Зейтуллаєв знаходиться в Ростові-на-Дону, де відбувається перегляд його справи. Його звинувачують в організації осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму.

Днями адвокат Зейтуллаєва Еміль Курбедінов повідомив, що матиме можливість зустрітися зі своїм підзахисним 14 квітня і планує під час зустрічі дізнатися про стан його здоров'я.

Нагадаємо, 23 січня 2015 року в Криму було затримано чотирьох кримських мусульманина за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася в Північно-Кавказькому окружному військовому суді. Руслан Зейтуллаєв отримав сім років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїт і Юрій Примов засуджені до п'яти років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання в колонії загального режиму.

Верховний суд РФ 27 грудня 2016 року скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд до Североокружного військового суду Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони звинувачення, яка стверджує, що Зейтуллаєв нібито був організатором осередку «Хізб ут-Тахрір» у Криму, і вимагає замість ч. 2 ст. 205.5 КК РФ пред'явити йому порушення ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (від 15 до 20 років позбавлення волі).

QHA