СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Адвокат Еміль Курбедінов розповів, що, вийшовши з-під арешту, не залишить роботу щодо захисту політв'язнів у Криму, більш того — він має намір відреагувати на беззаконня спецслужб щодо себе і своїх підзахисних.

— Ми з колегами вибрали цей шлях, і це наш обов'язок. Ми як працювали, так і будемо продовжувати працювати в напрямі захисту прав кримських татар — мусульман, активістів, журналістів і так далі. І ось цим резонансом громадянське суспільство показало, що воно живе, що може реагувати на таке свавілля. Звичайно, ми будемо продовжувати працювати. Однозначно, — заявив він.

Курбедінов має намір оскаржити рішення, винесені окупаційними властями його підзахисним у той час, поки він перебував під вартою. Зокрема, адвокат «не миритиметься з тим, що «суд» продовжив арешт «кримського диверсанта» Редван Сулейманова, який повинен був вийти з СІЗО вже 30 січня».

Крім того, Курбедінов збирається оскаржити і свій незаконний арешт:

— Я перші п'ять-шість днів дуже багато писав. Написав багато звернень, заяв. Я вважаю, що мій арешт і обшуки були абсолютно незаконними. Ми, звичайно, будемо все це оскаржувати. З цього приводу будемо заявляти однозначно.

Курбедінов підкреслює: незаконні обшуки і затримання адвокатів на території Криму показують, що вони абсолютно безправні в Росії.

— Ми будемо серйозно піднімати це питання з колегами і на рівні російської палати адвокатів. Ми хочемо, щоб громадянське суспільство та адвокатура, інститут адвокатури вийшли з якимись певними, може, законопроектами або ще чимось про гарантії для адвокатів, — пояснив він.

Адвокат упевнений, що співробітники спецслужб не робили спроб загрожувати йому під час його перебування в Сімферопольському ІТУ тільки через широкий суспільний резонанс, який викликала ця справа:

— Я десять днів сидів абсолютно спокійно, ніхто не приходив, ніяких, скажімо так, намірів у мою сторону не було. Я думаю, це завдяки такому величезному резонансу.

Нагадаємо, що сьогодні, 5 січня, закінчився термін перебування під вартою кримського адвоката Еміля Курбедінова, який рішенням окупаційного суду був звинувачений у поширенні екстремістських матеріалів. Українською та світовою громадськістю та адвокатською спільнотою визнано, що справжня причина арешту інша: активного захисника політв'язнів кримських татар намагаються вивести зі справи.

ФОТО: інтернет

QHA